WEBINARIUM 4

WEBINARIUM 4

HUB_Ulotka-04_2022-05-1212 maja 2022 odbędzie się kolejne webinarium z cyklu W kierunku projektowania uniwersalnego.

Tytuł tego spotkania Światła wielkiego miasta. Rytm dobowy człowieka i orientacja w przestrzeni kieruje naszą uwagę nie tylko na corbusierowską  grą brył w świetle, lecz rozszerza spojrzenie zarówno na światło naturalne, jak i sztuczne, szczególnie ze względu na jego codzienną rolę w życiu każdego z nas. Spotkanie realizowane będzie na platformie MS Teams. Początek zaplanowano na godzinę 8:15, a czas trwania spotkania – około 45 minut.

Celem nadrzędnym projektu jest poszerzanie wiedzy z zakresu zasad projektowania uniwersalnego, czyli zapewniającego funkcjonalność i dostępność środowiska zbudowanego wszystkim jego użytkownikom, bez względu na ewentualne ograniczenia. 

Zgodnie z zapisami „Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych” projektowanie uniwersalne należy rozumieć jako projektowanie środowiska, budynków, przestrzeni prywatnych, półpublicznych i publicznych w taki sposób, by były użyteczne dla wszystkich w możliwie największym stopniu, bez potrzeby adaptacji lub ograniczania dostępności.  

Aby wziąć udział w spotkaniu, proszę użyć niniejszego linku: DOŁĄCZ DO SPOTKANIA

 

HUB DOSTĘPNOŚCI – Centrum praktycznej nauki dostępności

12.05.2022 (czwartek), godz. 8:15-9:00, online

Skip to content