Welcome to Hub dostępności – centrum praktycznej nauki dostępności   Click to listen highlighted text! Welcome to Hub dostępności – centrum praktycznej nauki dostępności

Obóz narciarski 2023 dla osób ze szczególnymi potrzebami

Ruszyły zapisy na obóz narciarski dla osób ze szczególnymi potrzebami

organizowany przez BOzN PK.

 

wyjazd narciarski 2023 posterwięcej informacji:

­­­­­­­­­­

Relacja z obozu narciarskiego organizowanego przez Biura Osób z Niepełnosprawnościami

W dniach 19-26.02.2022 Biura Osób z Niepełnosprawnościami zorganizowało 7-dniowy wyjazd do Krynicy Zdrój na narty. Studenci zostali zakwaterowani w ośrodku wypoczynkowym położonym niemalże zaraz obok od stoku, na którym odbywały się zajęcia sportowe. Zajęcia te poprowadził Pan Arkadiusz Jodłowski oraz Pan Krzysztof Włodarczyk, a także Pani Magdalena Cora. Z obozu mogli skorzystać m.in. osoby z niepełnosprawnością studiujące na Politechnice Krakowskiej.

Sam dojazd i powrót dla chętnych był zorganizowany busem, a wyjazd odbył się z parkingu przy Klubie Kwadrat. W sobotę, po przyjeździe wszyscy uczestnicy, a także kadra z PK, udali się na wspólny zapoznawczy spacer. Podczas wyjazdu wszyscy mogli skorzystać z sauny oraz z zajęć relaksacyjnych, które poprowadziła Pani Magdalena Cora. Zajęcia sportowe odbyły się od niedzieli do piątku włącznie i trwały około 4 godzin zegarowych z krótką przerwą. Studenci byli podzieleni na dwie grupy w zależności od stopnia zaawansowania jazdy na nartach. Po skończonych zajęciach sportowych studenci mieli czas wolny podczas którego mogli wyjść pospacerować, kontynuować jazdę na nartach we własnym zakresie czy też zagrać w bilarda dostępnego w ośrodku. Przez cały pobyt zapewnione było wyżywienie.

 

Tegoroczny wyjazd na narty to regularnie powtarzająca się inicjatywa Biura dla Osób z Niepełnosprawnościami Politechniki Krakowskiej. Dzięki takim wydarzeniom możliwa jest integracja osób z niepełnosprawnościami ze środowiskiem akademickim, a także doskonalenie umiejętności technik narciarskich. Cały wyjazd odbywa się w swobodnej i miłej atmosferze, a na samym stoku wszyscy uczestnicy dbając o bezpieczeństwo raczej nie chcą rywalizować, a doskonalić się. Każdy ze Studentów miał możliwość także zaczerpnięcia indywidualnej porady dotyczącej jego stylu jazdy od instruktorów. Inicjatywa z pewnością jest dobra dla studentów pierwszych lat studiów, którzy być może jeszcze nie mieli okazji poznać większej ilości osób, ale także dla wszystkich, którzy po prostu chcą w sposób aktywny spędzić wolny czas. Niejednokrotnie zdarza się, że osoby z niepełnosprawnościami w ciągu swojego toku studiów biorą udział w tego typu inicjatywie kilka razy. W tegorocznym obozie wzięło udział kilkunastu studentów.

 

Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z obozu.

Skip to content Click to listen highlighted text!