Obóz narciarski 2023 dla osób ze szczególnymi potrzebami

Ruszyły zapisy na obóz narciarski dla osób ze szczególnymi potrzebami

organizowany przez BOzN PK.

 

wyjazd narciarski 2023 posterwięcej informacji:

­­­­­­­­­­

Relacja z obozu narciarskiego organizowanego przez Biura Osób z Niepełnosprawnościami

W dniach 19-26.02.2022 Biura Osób z Niepełnosprawnościami zorganizowało 7-dniowy wyjazd do Krynicy Zdrój na narty. Studenci zostali zakwaterowani w ośrodku wypoczynkowym położonym niemalże zaraz obok od stoku, na którym odbywały się zajęcia sportowe. Zajęcia te poprowadził Pan Arkadiusz Jodłowski oraz Pan Krzysztof Włodarczyk, a także Pani Magdalena Cora. Z obozu mogli skorzystać m.in. osoby z niepełnosprawnością studiujące na Politechnice Krakowskiej.

Sam dojazd i powrót dla chętnych był zorganizowany busem, a wyjazd odbył się z parkingu przy Klubie Kwadrat. W sobotę, po przyjeździe wszyscy uczestnicy, a także kadra z PK, udali się na wspólny zapoznawczy spacer. Podczas wyjazdu wszyscy mogli skorzystać z sauny oraz z zajęć relaksacyjnych, które poprowadziła Pani Magdalena Cora. Zajęcia sportowe odbyły się od niedzieli do piątku włącznie i trwały około 4 godzin zegarowych z krótką przerwą. Studenci byli podzieleni na dwie grupy w zależności od stopnia zaawansowania jazdy na nartach. Po skończonych zajęciach sportowych studenci mieli czas wolny podczas którego mogli wyjść pospacerować, kontynuować jazdę na nartach we własnym zakresie czy też zagrać w bilarda dostępnego w ośrodku. Przez cały pobyt zapewnione było wyżywienie.

 

Tegoroczny wyjazd na narty to regularnie powtarzająca się inicjatywa Biura dla Osób z Niepełnosprawnościami Politechniki Krakowskiej. Dzięki takim wydarzeniom możliwa jest integracja osób z niepełnosprawnościami ze środowiskiem akademickim, a także doskonalenie umiejętności technik narciarskich. Cały wyjazd odbywa się w swobodnej i miłej atmosferze, a na samym stoku wszyscy uczestnicy dbając o bezpieczeństwo raczej nie chcą rywalizować, a doskonalić się. Każdy ze Studentów miał możliwość także zaczerpnięcia indywidualnej porady dotyczącej jego stylu jazdy od instruktorów. Inicjatywa z pewnością jest dobra dla studentów pierwszych lat studiów, którzy być może jeszcze nie mieli okazji poznać większej ilości osób, ale także dla wszystkich, którzy po prostu chcą w sposób aktywny spędzić wolny czas. Niejednokrotnie zdarza się, że osoby z niepełnosprawnościami w ciągu swojego toku studiów biorą udział w tego typu inicjatywie kilka razy. W tegorocznym obozie wzięło udział kilkunastu studentów.

 

Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z obozu.

Skip to content