Bezpłatne szkolenie przygotowujące nauczycieli akademickich do wprowadzania do zajęć treści związanych z projektowaniem uniwersalnym

Szanowni Państwo,

zwracamy się z prośbą o wzięcie udziału w krótkiej anonimowej ankiecie badania potrzeb i oczekiwań w zakresie podnoszenia kompetencji kadry dydaktycznej.

https://forms.gle/Uo15RBWXJQE7YGTk8

Ankieta związana jest z planowanymi szkoleniami mającymi na celu przygotowanie nauczycieli akademickich do wprowadzania do zajęć treści związanych z projektowaniem uniwersalnym  (uwzględniającym potrzeby i wymagania osób z niepełnosprawnościami).

Szkolenia realizowane będą jako część programu “Hub dostępności – centrum praktycznej nauki dostępności” i będą całkowicie BEZPŁATNE. Przewidywane terminy to marzec-kwiecień 2022.

Podczas dwudniowych zajęć będzie można zdobyć zarówno wiedzę teoretyczną  (podczas będącego częścią szkolenia seminarium zaprezentowane zostaną podstawy teoretyczne, dostępne źródła informacji, programy nauczania, scenariusze zajęć itp.), jak i praktyczną (praca ze sprzętem symulującym funkcjonowanie osób z niepełnosprawnościami), a także poznać metody pracy ze studentem (m.in. design thinking).

Dr hab.inż.arch. Patrycja Haupt, prof. PK
Kierownik Projektu „Hub dostępności – centrum praktycznej nauki dostępności”

Skip to content