Debata „Dostępność w kontekście projektowania zrównoważonego”

POSTER_DEBATASerdecznie zapraszamy na debatę w dniu 12.05.2022 r. – w ramach panelu „Dostępność w kontekście projektowania zrównoważonego” konferencji Arch Eco X 12-14.05.2022 r. godz. 9.00-10.00

Temat: Łączymy siły! Współpraca na rzecz przestrzeni dostępnej w kontekście projektowania zrównoważonego

Celem debaty będzie poznanie oczekiwań na rynku pracy oraz możliwości współpracy środowiska studentów i otoczenia społeczno-gospodarczego, a także zbadanie możliwości wspólnych działań na rzecz środowiska dostępnego.

Strony debaty:

• Przedstawiciele studentów
  • Przedstawiciele kadry akademickiej (w tym z biura pozyskiwania funduszy)
  • Przedstawiciele biznesu
  • Przedstawiciele lokalnych społeczności

1. Jakie korzyści przemysł może czerpać ze współpracy z uczelnią (badania, personel)?
  2. Jak przedsiębiorcy mogą włączyć się w kształcenie z obszarze dostępności i projektowania zrównoważonego?
  3. Jakich kompetencji w zakresie dostępności i projektowania zrównoważonego oczekuje od studentów kierunków architektura i budownictwo współczesny pracodawca?
  4. Dostępność i projektowanie zrównoważone, a strategie rozwoju obszarów planistycznych.
  5. Czego studenci oczekują od nauczania w zakresie dostępności i projektowania zrównoważonego od kadry?
  6. W jaki sposób lokalne społeczności mogą współpracować ze środowiskiem akademickim?
  7. Czy uczelnia (np. Centrum dostępności PK) powinna stać się punktem łączącym przedsiębiorców, władze i organizacje lokalne oraz akademików w działaniach na rzecz rozpowszechniania idei dostępności i projektowania zrównoważonego?

Będziemy szukać odpowiedzi na te i inne pytania związane z współpracą na rzecz tworzenia środowiska dostępnego.

Debata będzie transmitowana na żywo.